Hizmetlerimiz

İHRACAT SANDIĞI

construction1İhracat Sandıkları, kullanıcıların ihtiyaçları ve taşınması planlanan ürünün taşıma ihtiyacı standartlarına göre planlanarak üretilmektedir. Çeşitli malzemelerden üretilebilen bu sandıklar, ahşap ambalaj sektöründe farklı isim ve şekillerde yer alabilmektedir. Biz firma olarak burada ki talepleri cevaplayarak ihtiyaçları karşılayıp üretime devam etmekteyiz.

İhracat Sandığı İmalatı, İhracat ürünleri gönderimlerinde kullanılan özel koşullara uygun ahşap ambalaj ürünleridir. İhracat yapan firmaların ürün, makine veya parça gönderiminde kullanılan belli standartlara uygun ahşap ihracat sandığı ürünler üretiyoruz. İhracat ürünleriniz için talep ettiğiniz tüm özel ölçülü sandık ve kasa ambalaj ürünleriniz standartlara uygun istenilen ölçüde üretilebilmektedir.

Kimler ihracat sandığı / ihracat ambalaj ürünleri tercih eder ? Yurt dışı ile satış faaliyetleri yürüten işletmeler ürün gönderimi yaptığı veya göndermeyi planladığı ülkelerin ambalajlama standartları çerçevesinde ambalaj ürünleri kullanmalıdır. Ürün makine parçası, makine, yedek parça ise özellikle ahşap ambalaj ihracat ürünü tercihi doğru olacaktır. Ürün yapısı ve standartlarına göre ahşap ihracat sandığı türü belirlenir. Bilindiği gibi ahşap ambalaj ürünleri de kendi içerisinde birçok farklı türe ayrılmaktadır.

Ahşap İhracat Sandığı üretimi yüksek kalite ve tecrübe isteyen bir çalışmadır. Birçok kalite standartlarından haberdar olmak ve doğru zamanda ürün üretebilmek üzerine dayalıdır. Tüm Sandıklarımızda Forklift giriş yerleri tüm ürünlerimizde mevcuttur. Forkliftlerin kolay giriş çıkış yapabilmeleri için yerden 10 cm yükseklikte yapılmaktadır. Forklift ayakları bu sayede sıkışma veya herhangi bir sorun ile karşılaşmadan kolayca sandık ve kasaları kaldırabilmektedir.

ISPM 15 İhracat Sandığı Özellikleri

  •  Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkelerine olan ihracatlarınızda, kullanılmak üzere ISPM 15 ısıl (ısı) işlem uygulamalı ve IPPC damgalı.
  • Ring çivi kullanımı sayesinde ekstra güvenilir ve sağlam.
  • En iyi kalite ve sağlam ağaçtan üretim.
  • Uzman üretim ekibi kontrolünde, son teknoloji üretim sistemleriyle her zaman aynı yüksek kalitede ve serilikte üretim. Hızlı ve seri teslimat.
  • Seri üretim sistemi ve ısıl (ısı) işlem,
  • Damga ücret farkı alınmaması sebebiyle düşük maliyetli

Title

İhracat Sandıkları (Modelleri)

İki işaretlemenin bir biri ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Biri uluslararası diğeri iç  düzenlemedir. ISPM 15 işaretlemesi; uluslararası bir düzenleme olup ürünün ihraç edildiği ülkelerce istenmektedir. İzlenebilirlik işaretlemesi; iç düzenleme olup ülkemizde ısıl işlem uygulanan ve ISPM 15 işaretlemesi yapılmış ahşap ambalaj malzemelerin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır.

Yönetmeliğe göre ülkemizden ihraç edilen ürünlerle birlikte kullanılan ahşap ambalaj  malzemelerinin tamamında karşı ülkenin ISPM-15 standardını isteyip istemediğine bakılmaksızın ISPM-15 standardı aranmaktadır. ISMP-15 standardına uygunluğu özellikle arayan ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avrupa Birliğine üye ülkeler, Avustralya, Belarus, Bolivya, Brezilya, Cezayir, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Fiji, Filipinler, Fransız Polinezyası, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Honduras, Hong Kong, İran, İsrail, İsviçre, Jamaika, Japonya, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kore, Kosta Rika, Küba, Lübnan, Malezya, Meksika, Mozambik, Nijerya, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Rusya, Samoa, Seyşeller, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Şili, Tayland, Tayvan, Tonga, Türkiye, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Wallis ve Futuna, Yeni Kaledonya.
İhracatta, ISPM standardına uygun ahşap ambalaj malzemesini özellikle talep eden ülkelere ait güncel listeye Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili birimlerinden ve https://tbs.tarbil.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Isıl İşlem Uygulaması ve ISPM 15 İşaretlemesi Yapılmayacak Ahşap Ambalaj
Malzemeleri Nelerdir?

-6 mm veya daha az kalınlıktaki ahşaptan yapılan ahşap ambalaj malzemesi,
-Kontrplak, yonga levha, yönlendirilmiş lif levha veya kaplama tahta gibi; yapıştırıcı, ısı
veya basınç ya da bunların kombinasyonu ile oluşturulan, tamamen işlenmiş ahşap ile
yapılmış ahşap ambalaj malzemesi,
-Üretim esnasında ısıtılan şarap ve alkol fıçısı,
-İşlenmiş ve/veya zararlıdan ari hale getirilerek üretilmiş; şarap, puro ve diğer malların
hediye kutuları,
-Talaş ve ahşap yünü,
-Yük araçlarına veya konteynerlere kalıcı olarak bağlı ahşap bileşenleri.